Álláshirdetés: HUMÁN Mentor (Tanár)

2013-ban megnyitottuk ifjúsági információs irodánkat Újpesten, 2014 óta jelen vagyunk Gyöngyösön is, ahol a HatásPont Tanodát működtetjük 7-18 év közötti elsősorban hátrányos helyzetű gyermekek számára.

Gyöngyösi tanodánkba keresünk munkatársat az alábbi pozícióba:

Humán mentor

Munkavégzés helye:

3200 Gyöngyös, Mérges út 13.

Munkavégzés ideje:

Hétfő - Kedd – Szerda: 16:00- tól- 19:30-ig

Csütörtök: 11-től -19:30-ig (a délelőtti idő esetleg áttehető hétfő délelőttre vagy péntek délutánra)

Munkaidő: heti 24 óra, amit változó mértékben kell helyben a tanodában tölteni. (Lehetséges a feladatokat teljes munkaidőben, főállásban is ellátni)

Esetenként hétvégi munkavégzés, táborozás, amely a munkaidőből csúsztatható.

Leendő munkatársunk felelőssége:

  • Tanulóink számára fejlesztő foglalkozások tartása egyéni és csoportos formában elsősorban alapvető iskolai kompetenciák körében, úgy mint, írás, olvasás, szövegértés számolás, tanulás technikák, illetve személyhez fűződő kompetenciák fejlesztése, úgy mint türelem, kitartás, figyelem, motiváció, koncentráció és szociális készségek fejlesztése, úgy mint, asszertivitás, együttműködés, udvariassági formák használata, stb.
  • Tanulás technikai tréningek, és tanulást segítő foglalkozások tartása
  • Nyitott tanodai programok megszervezésében való részvétel, tanulók felkészítése a programokra.
  • Nyári napköziben ügyelet tartása, foglalkozások tartása.
  • Nyári táborokon való részvétel.
  • Eseti jelleggel hétvégére eső kirándulásokon, egyéb hétvégi tanodai programokon való részvétel.
  • Részvétel team szupervízión, és megbeszéléseken.

Elvárásaink a leendő munkatársunktól:

  • Magyar tanári végzettség vagy fejlesztő pedagógus végzettség vagy gyógypedagógus végzettség tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon, pszichopedagógia szakirányon) vagy tanító végzettség, vagy szociálpedagógus végzettség (amennyiben van gyermekek tanításában szerzett tapasztalat)

A megjelölt végzettségtől eltekinteni nem tudunk!

  • Gyöngyösi vagy környéki lakóhely (utazási költséget téríteni nem tudunk)
  • Felelősségtudat, lelkiismeretes és becsületes munkavégzés, pontosság
  • Proaktív hozzáállás
  • Kiváló kapcsolatteremtő képesség
  • Pozitív személyiség
  • Önálló munkavégzésre való képesség
  • Motiváltság és a feladatok iránti elkötelezettség
  • Nagyfokú rugalmasság, terhelhetőség
  • Empatikus, elfogadó személyiség
  • Team munkára való képesség

Előny (de nem feltétel):

  • Munkatapasztalat tanodai munkában
  • Munkatapasztalat tanulási nehézségekkel, pszichés/magatartási zavarokkal küzdő gyerekekkel
  • Munkatapasztalat korai fejlesztés területéről
  • Idegen nyelv –elsősorban német- társalgási szintű ismerete.
  • Megváltozott munkaképesség, fogyatékosság és/vagy roma származás/ valamilyen hátrányos helyzet
  • Korábbi munkatapasztalat ifjúsági területen, hasonló civil szervezetnél
  • Önkéntes munkában szerzett tapasztalat

Amit ajánlunk:

•    Munkaviszony 2018. október 30-ig
•    Szakmai és személyes fejlődés

  • Barátságos légkör, állandó nyüzsgés

  • Kapcsolattartó: Nagy Melinda tanodavezető

Telefon: 06-30-793-4607

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, az alábbi email címre kérjük a fényképes szakmai önéletrajzot és motivációs levelet a bruttó fizetési igény megjelölésével és „pedagógus” tárgy megjelöléssel az e-mail címünkre: hataspont.tanoda@gmail.com

Jelentkezési határidő: 2017. 04. 21.

tanoda efop HatásPont